ربات تریدر فارکس

ربات تریدر فارکس

ربات تریدر فارکس چیست؟ چگونه کار می‌کند؟ آیا میتواند به سوددهی برسد؟

آیا می‌توانید با ربات‌های تریدر درآمد کسب کنید یا آن‌ها نوعی کلاهبرداری هستند؟ عملکرد یا نتایج این استراتژی‌های خودکار به استراتژی‌های قبلی و نظارت آن‌ها بستگی خواهد داشت.

یکی از راه‌های کسب سود از این بازار مالی استفاده از ربات فارکس است. یکی از کارهای ربات فارکس این است که برای شخص سرمایه‌گذار، سیگنال خرید یا فروش ارسال می‌کند و می‌تواند به عنوان دستیار‌ نیمه خودکار به معامله گر کمک کند سپس فرد تصمیم می‌گیرد با سیگنال‌هایی که برای او فرستاده‌ شده، چگونه معامله کند. برخی دیگر از ربات ها به صورت کاملا خودکار، عمل می کنند و معامله را با توجه به سیگنال های به دست آمده و براساس الگوریتم هایی که دارند، انجام می دهند.

چرا به ربات فارکس نیاز داریم؟

استفاده از این ربات ها به خصوص برای افرادی که در این زمینه کم تجربه هستند؛ می تواند بسیار مفید باشد. امروزه بسیاری از معامله‌گران از این سیستم‌ها استفاده می‌کنند تا بتوانند بدون زحمت معاملات خود را انجام دهند. بنابراین تنها کاری که یک سرمایه‌گذار باید انجام ‌دهد، خرید یک ربات معتبر است.

robot martingel forex usd gold

عملکرد ربات فارکس به چه شکل است؟

ربات فارکس در واقع یک نوع تحلیل گر فنی بازار است که با استفاده از ابزارها، الگوریتم ها و اندیکاتورها به تحلیل نمودار بازار و تغییرات قیمت می‌پردازد. این ربات‌ها سعی در جستجوی معاملات سودآور برای شخص سرمایه‌گذار دارند و می‌توانند بصورت تمام اتوماتیک و یا به صورت نیمه اتومات و تنها به‌ عنوان دستیار شخص معامله گر عمل کنند.

مزایای ربات‌های فارکس

یکی از مزایای ربات فارکس، جلوگیری از درگیری سرمایه گذار با احساساتی مثل ترس و طمع است و تصمیمات غیرمنطقی شخص را کنترل می‌­کند.

مزیت‌ دیگر استفاده از ربات فارکس، مفید بودن آن برای تازه ‌واردهاست. از آنجا که بازار فارکس نیاز به ‌تحقیق و یادگیری شیوه‌ها و استراتژی های معامله دارد و این فرآیند می‌تواند ماه‌ها طول بکشد، بکارگیری این ربات­ها به شخص کمک می‌کند تا به‌ جای فرد معامله‌گر وارد شده و به سوددهی برسد.

این سیستم ها بسیار سریع­ تر و دقیق ­تر از انسان ها هستند و می­ توانند امور تکراری را بدون ملال خاطر، بار ها و بار ها انجام دهند. کنترل ریسک های سنتی که با قضاوت انسانی صورت می گیرد در مورد این سیستم ها مطرح نیست، هر چند که اکنون راه­ حل هایی برای آن اندیشیده شده است.

معایب ربات های فارکس

اگرچه مزایای ربات فارکس مشخص است، اما این ربات‌ها معایبی نیز دارند. بیشتر ربات‌هایی که از طریق اینترنت به بازار عرضه می‌شوند بر اساس سیستم معاملاتی گرید و مارتینگل (Grid and martingale) ساخته شده‌اند که نتایج بسیار خوب و منحنی عملکرد تقریبا عالی را منعکس می‌کند اما ممکن است یک روز شکسته شوند. چرا؟ به دلیل قوانین تهاجمی مدیریت ریسک که استفاده می‌کنند. برای کارایی بهتر این ربات ها باید نظارت کامل بر روی عملکرد ربات داشته باشید. و در برخی مواقع ان را کنترل نموده یا تنظیمات را تغییر دهید که سرمایه شما به خطر نیافتد.

ایجاد یک سیستم خودکار خوب و مقرون به صرفه آسان نیست. در واقع برنامه‌نویسی مارتینگل یا شبکه آسان نیست. بنابراین قبل از خرید هر ربات تریدر فارکس ، اطمینان حاصل کنید

ایراد دیگر استفاده از ربات تریدر ها هنگام معامله با ربات های معامله گر فارکس ، هرگونه نقص فنی که ممکن است ایجاد شود و باعث شود تا به خوبی کار نکند، مهم است. قطع شدن برق اینترنت و... این عوامل می‌تواند بر عملکرد ربات تأثیر بگذارد.

 

 

 

 

 

 

Date

03 بهمن 1393

Categories

فارکس

درباره ما

مشاوره و راهنمایی

تلگرام

https://t.me/selenefx90

https://t.me/mary0342

جدیدترین مطالب

14 اسفند 1400