آموزش آنلاین استراتژی اسکلپ انس طلا

skalp selene

سیگنال رایگان اونس طلا

طلا

سواپ چگونه میتواند معاملات بازار فارکس را مجانی کند؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 
 

 سواپ در واقع بهره ای است که معامله گر در انتهای روز پرداخت می کند یا می گیرد. اختلاف بین درصد بهره‌های وام بانکی به ارزهایی است که در معامله شرکت می‌کنند. بروکرهایی که رگوله هستند (یعنی معاملات آن‌ها به بازار جهانی متصل است)، معمولا حجم معاملات زیادی را پوشش می‌دهند. در واقع وقتی ما جفت ارزی را می‌خریم و یا می‌فروشیم، این معامله را با بروکر انجام می‌دهیم. بروکر به‌ عنوان خریدار و یا فروشنده، همواره با ما درحال معامله است. برای این‌که این معاملات معتبر باشند، بروکر باید به اندازه همان میزان اعتباری که به ما می‌فروشد. در حساب خود موجودی داشته باشد. اگر این عدد را برای تمام مشتریان یک بروکر درنظر بگیریم. میانگین حجم معاملات روزانه فارکس، در حدود ۶.۶ میلیارد دلار است. هیچ بروکری نمی‌تواند این مقدار موجودی را در حساب خود داشته باشد.

به همین منظور بروکرهای رگوله با بانک‌ها قرارداد‌های CFD منعقد می‌کنند تا اعتبار لازم را از این طریق تامین کنند. به‌عبارتی دیگر می‌توان گفت که حجم پول زیادی را از بانک‌ها وام می‌گیرند. این وام ها در پایان هر روز با بانک تسویه حساب می‌شوند. اگر شما بیش از یک روز در معامله‌ای بمانید. پس طبیعی است که سود بهره آن روز برای شما خواهد بود.

نرخ بهره بعضی کشورها صفر است. یعنی هیچ سودی بابت وام دریافت نمی‌کنند و بعضی دیگر درصدهای کمی را می‌گیرند.

اگر اختلاف میان نرخ‌های بهره جفت ‌ارزهایی که ما معامله کردیم، باهمدیگر مثبت باشد. مقدار آن اختلاف در پایان روز تسویه و به حساب ما واریز می‌شود. اگر هم این اختلاف نرخ بهره منفی باشند، در پایان روز تسویه و از حساب ما کسر می‌شود. البته کارگزاری‌هایی که امکان معامله CFD هم دارند، از نرخ‌های سواپ استفاده می‌کنند. در هر بروکر، جدول نرخ بهره وجود دارد.

سواپ چه زمانی دریافت میشود

این نکته را نیز باید توجه داشته باشید که اگر عمر معاملات شما زیر یک روز باشد. و معاملات را قبل از زمان  تسویه حساب، در پایان روز ببندید. نیازی به دانستن نرخ سواپ نخواهید داشت. اگر عمر معاملات شما بیش از یک روز است و معمولاً معاملات را تا چند روز باز نگه می‌دارید. این نرخ برای شما اهمیت خواهد داشت. می‌تواند سود و یا زیان جانبی قابل توجهی را به معاملات شما تحمیل کند.

به‌طورکلی زمانی‌که شما ارزی با نرخ بهره بالا را خریداری می‌کنید. و ارز با نرخ بهره پایین را می‌فروشید، نرخ سواپ مثبت خواهد بود. در این نوع معامله در واقع شما ارز با نرخ بهره پایین را قرض گرفته‌اید. و آن را به دارایی با نرخ بازدهی بالاتر تبدیل کرده‌اید. به نوعی آربیتراژ انجام داده‌اید. در مقابل اگر ارز با نرخ بهره پایین را خریداری نمایید و ارز با نرخ بهره بالا را بفروشید. نرخ سواپ منفی خواهد بود.

نرخ سواپ در روزهای چهارشنبه چگونه است؟

توجه داشته باشید که در روزهای چهارشنبه نرخ سواپ، سه برابر حساب می‌شود. این مسئله به این دلیل است که، تسویه معاملات فارکس سه روزه است. و تسویه معاملاتی که چهارشنبه شب باز بوده است، به روزهای شنبه و یکشنبه می‌رسد که بازار تعطیل است. بنابراین سواپ این سه شب نیز در پایان روز چهارشنبه اعمال می‌شود. به همین دلیل در شب‌های چهارشنبه نرخ سواپ را سه برابر حساب می‌کنند.

اگر زمان معاملات شما زیر یک روز بسته می‌شود، نباید زیاد به نرخ سواپ فکرکنید . زیرا به این‌گونه معاملات نرخ سواپی اعمال نمی‌شود (مگر اینکه معامله بعد از تغییر روز معاملاتی کارگزار بسته شود). اما برای معامله‌گرانی که موقعیت‌های معاملاتی را بیشتر از یک روز باز نگه می‌دارند. باید نرخ سواپ معامله را در معاملات خود لحاظ کنند.
سواپ می‌تواند برای سرمایه‌گذاران یک امتیاز محسوب می‌شود. شما می‌توانید به کمک نرخ سواپ بخشی از هزینه‌های معامله یا در برخی موارد کل هزینه معامله، را پوشش دهید. (البته به شرطی که نرخ سواپ مثبت باشد).

با این حال اگر نرخ سواپ منفی باشد، هزینه معامله هم به نوعی افزایش خواهد یافت. تمامی معامله‌گران حرفه‌ای در بازار فارکس، به این مورد توجه خاصی می‌کنند. این امر مخصوصا برای کسانی که تریدهای بلند‌مدت انجام می‌دهند، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

نرخ های بهره 

در صورتی که شما معامله گر باشید؛ عمر معاملات بازتان کمتر از یک روز است. یعنی اگر الان معامله کردید تا شب آن رو می بندید. و معامله به فردا نمی رسد، و سواپ با شما کاری ندارد.

 ولی اگه معاملاتتان را برای مدتی باز نگه میدارید باید به نرخ سواپ توجه کنید. چون بعضی مواقع مقدار ناچیزی هستند ولی در برخی مواقع هم با گذشت زمان مقدار قابل توجهی را به خود می گیرند.

نرخ های بهره شبانه علاوه بر اینکه هر شب تغییر می کنند، هر چهارشنبه هم یک نرخ جدید اضافه میشود.

چگونه نرخ سواپ تعیین میشود؟

وقتی شما یک ارزی با نرخ بهره بالاتر می خرید و یک ارز با نرخ بهره پایین میفروشید. در حقیقت دارید سواپ مثبتی را بر معامله شارژ می کنید. بنابراین اگر ارز با نرخ بهره پایین خریدید و ارز با نرخ بهره بالا فروختید نتیجه اش سواپ منفی میشود.

سواپ مثبت نتیجه این است که بهره ای که بدست میاورید بیشتر از مقداری است که باید بپردازید.

شما نرخ بهره شبانه را در متاتریدر می توانید ببینید.

اگه شما یک معامله گری باشید که معاملاتتان خیلی زود بسته میشود و به فردا نمیرسد. که اصلا نرخ بهره شبانه برای شما معنایی نداره

اگه هم یه معامله بسته نشده باقی ماند شما مطمئن هستید که فردا بسته میشود. سواپ یک شب هم مقدار زیادی نیست

سواپ میتواند در صورت مثبت بودن راه دیگه ای برای سود بیشتر در یک پوزیشن باشد

با داشتن نرخ بهره مثبت شما می توانید کمیسیون یا اسپرد بروکر را هم از همین سواپ مثبت بپردازید. و تقریبا معاملات شما را مجانی کند. البته نه همیشه


 

forex OPAL

 

Selenefx

نماینده بروکر fxopal

جدیدترین مطالب

11 اسفند 1399

Search