آموزش آنلاین استراتژی اسکلپ انس طلا

skalp selene

سیگنال رایگان اونس طلا

طلا

قوانین طلایی فارکس و هر چه باعث تضمین موفقیت در آن میشود.

قوانین طلایی فارکس و هر چه باعث تضمین موفقیت در آن میشود.

  فارکس یک کسب و کاروشغل است. و قطعاً در این بازار قوانین موفقیت مهم هستند. قوانینی مانند صبر، تعیین هدف، برنامه ریزی، یادگیری مداوم، نظم، شکست و آموختن از آن، و هزاران قوانین دیگر شما با دانش کافی و داشتن نظم میتوانید تریدر موفقی شوید. صحبت از بازارهای جهانی مخصوصا بازارهای دارای لوریج رعب و وحشت و عدم اطمینان در ذهن مخاطب تداعی می‌کند. رعایت و انجام قوانین مهم این بازارها کمک فراوانی به  موفقیت شما عزیزان در سرمایه گذاری بازار جهانی فارکس و ثروت اندوزی خواهد داشت. 

برای این که به یک معامله گر موفق تبدیل شوید. باید یک نظم معاملاتی داشته باشید. انتخاب استراتژی، روش معامله کردن و مدیریت سرمایه در بازار فارکس خیلی مهم است. باید مدیریت سرمایه ومعامله کردن را یاد بگیریم.  استراتژی و روش درست معامله کردن را بیاموزیم.  ذهن خود را ارام نگه دارید، و در حین معامله تمام اضطراب و نگرانی را از خود دور کنید. بجای دستپاچه شدن عاقلانه تصمیم بگیرید

تعیین هدف یکی مهمترین قوانین طلایی بازار فارکس 

هدف خود را به درستی درک کرده و مشخص کنید، برای این کار بهتر است کاغذی را برداشته و هدف هایی که از انجام معامله در فارکس دارید را یادداشت نمایید.  

در هرکاری از بزرگان آن الگو بگیرید

. در بازار فارکس هم افراد موفق زیادی وجود دارند که الگو و سرمشق تمامی معامله گران هستند. افرادی مانند جسی لیورمور، ویلیام دالبرت گن و  جروج سورس یک فعال سیاسی در امریکا، سرمایه گذار در بازار سهام و بزرگترین معامله‌گر فارکس

که وون– پسر ۱۲ ساله کره جنوبی ممکن است. او شاید وارن بافت بعدی با بیش از 43٪ بازده سرمایه گذاری های خود باشد. که وون مانند بسیاری از هم سن و سالان خود وقتش را پای کامپیوتر می‌گذراند. اما با این تفاوت که به جای بازی های کامپیوتری به تابلوهای معاملات خیره می شود.

و با تحلیل اخبار بورسی سعی می کند بهترین سهام را خریداری کند. او اکنون ۲۵ میلیون وون ( ۲۲ هزار و ۴۰۰ دلار) پول از طریق معامله گری در بورس به دست آورده است. که وون دوست دارد روزی به یک فرد مانند وارن بافت تبدیل شود. و می گوید: دوست دارم روزی مثل او شوم. با پدر و مادرم جدی صحبت کرده ام تا در بازار حضور داشته باشم.

South Korean Kwon Joon

لی یون جو- مادر این کودک کره ای- با انتقاد از عقب ماندن نظام آموزشی از بازارهای مالی گفت:  تعجب می کنم. چرا باید این همه مدرک دانشگاهی برای عده ای مهم باشد. پسر من از راه تجربی موفق تر از خیلی از افرادی بوده که تحصیلات دانشگاهی دارند.

 یک دنیای بی نظیر برای سرمایه گذاری 

نکته ی خیلی مهم دیگر اینکه بازار فارکس یک دنیای بی نظیر برای سرمایه گذاری است. اما اگر شناختی از این بازار نداشته باشید و بدون مطالعه و آموزش وارد این بازار شوید. این رفتار احساسی به سرعت باعث نابودی اصل سرمایه ‌تان میشود. جسی لیورمور یک تریدر حرفه ای در بازار سهام و کالا بود.جسی لیورمور متولد 1877 ، یکی از بزرگترین بازرگانانی است که تعداد کمی از مردم از او می شناسند. در حالی که کتابی درباره زندگی او بنام خاطرات یک اپراتور سهام، نوشته شده توسط ادوین .لوفر، به عنوان کتابی که باید همه معامله گران بخوانند بسیار مورد توجه قرار گرفت  .عظمت موفقیت او حیرت انگیزتر می شود وقتی که او فکر می کند که خودش تجارت می کند.

او با یک حساب خیلی کوچک شروع کرد. و در عرض مدتی آن حساب را به یک حساب چند میلیون دلاری تبدیل کرد. اما نتوانست آن را حفظ کند. و تمام حساب چند میلیون دلاری خود را از دست داد. از یک نظر او یکی از تریدر های بزرگ دنیا بود. ولی از طرفی کار او ایراداتی هم داشت.

مشکل او این بود که نمیتوانست بر احساسات خود غلبه کند. او یکبار یک حساب کوچک را به یک حساب چند میلیون دلاری تبدیل کرد. و سپس تمام آن را از دست داد.  اما آیا این تجربه برای او آنقدر عبرت آموز بود تا دیگر آن را تکرار نکند؟ او با وجود ناراحتی و غمی که از این تجربه داشت باز هم از ابتدا شروع کرد. و این بار بازهم با تلاش و کوشش توانست حساب خود را مجدداً به چند میلیون دلار برساند. اما با این تفاوت که این بار بعد از هر اشتباهی که منجر به زیان او میشد. سریعاً با یادآوری آن تجربه تلخ به خودش هشدار می‌داد. و اجازه نمی‌داد تا احساساتی عمل کند.  توضیحات بیشتر

افزایش توان روحی برای مقابله با تحولات بازار و کنترل احساسات

هرگز ﺑﻄﻮر احساسی وارد ﺑـﺎزار ﻧـﺸﻮﯾﺪ.  همیشه ﭘـﻴﺶ از ﮔـﺮﻓﺘﻦ ﭘﻮزﯾـﺸﻦ ﺣـﺪود ١۵دﻗﻴﻘﻪ ﺗﺎ ١ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺎزار را زﯾﺮ ﻧﻈﺮ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﺪ. ﺗﺎ ﺗﻮان روﺣﯽ ﺗﺮﯾﺪ ﮐﺮدن در ﺷﻤﺎ ﺑﻮﺟﻮد ﺑﻴﺎﯾﺪ. ﻓﺮاﻣﻮش نکنید. ﮐﻪ ﺑﺎزار همیشه وجود دارد. ترس و طمع را از خود دور کنید. 

هر کسی میتواند اشتباه کند و این اصلاً ناامید کننده نیست. ولی چنانچه از اشتباهات درس نگیریم و آن را تکرار کنیم دچار مشکل خواهیم شد. لیور مور با وجود اینکه یک تریدر حرفه ای بود. اما هیچ وقت به اندازه کافی بر روی مسائل روانشناسی کار نکرده بود. مطمئناً اگر او به تمام قوانین مدیریت سرمایه و قوانین ترید خودش بطور کامل عمل میکرد. چنین تجربه ای برایش اتفاق نمی افتاد. از سرگذشت لیور مور درس میگیریم.  در طول مدتی که شما برای حرفه ای شدن تلاش میکنید. اشتباهات بزرگی در کمین شما هستند تا تمام زحمات شما را بر باد بدهند. اگر میخواهید به سرنوشت لیورمور دچار نشوید. فقط کافی است احساسات خود را کنترل کنید. و قوانین ترید تان را مو به مو اجرا کنید.   

سرنوشت خود را در بازار معاملاتی فارکس تغییر دهید

 اگر مصمم هستید سرنوشت خود را در بازار معاملاتی فارکس تغییر دهید. باید به ذهن خود تأکید کنید و خود را متقاعد کنید که این موفقیت می‌تواند توسط شما اتفاق بیفتد. یک معامله گر موفق نظم معاملاتی دارد. برای خود قوانینی دارد که طبق تجربه به دست آمده و همواره طبق دستور العمل رفتار میکند. یک معامله گر موفق یک استراتژی دارد. شما هم میتدانید با اموزش مطالعه و کسب تجربه برای خود یک استراتژی خلق کنید. به عنوان معامله گر و کسی که هدف دارد. در این بازار موفق شود. باید به نظم شخصی و پیشرفت شخصی خود اهمیت بدهیم. مهم ترین عامل شکست در بازار فارکس ندانستن، و کنترل نکردن احساسات هست.

نقش اخبار و توانایی تجزیه و تحلیل در قوانین طلایی بازار فارکس 

در معاملات فارکس خبر ابزار بسیار مهمی است. و در پروسه تحلیل جایگاه مناسب و معقولی دارد. حالا که اینترنت را در اختیار داریم می‌توانیم هر لحظه با خبر همراه باشیم.  تریدرهای حرفه ای همیشه در کنار پلتفرم معاملاتی پنجره چک کردن اخبار را دارند. و به صورت آنلاین اخبار جهان را پیگیری می‌کنند. و با تحلیل خود تأثیر آن بر بازار را جویا می‌شوند.

اخبار مهم اقتصادی دنیا درسایت فارکس فکتوری می توانید دنبال کنید. 

جایگاه برنامه ریزی در قوانین طلایی بازار فارکس

یادداشت روزانه داشته باشید. در یادداشت روزانه ﺑﺮاﯼ هر ﭘﻮزﯾﺸﻨﯽ ﮐﻪ ﻣﻴﮕﻴﺮﯾﺪ اﯾﻦ ﻧﮑﺎت را ﺑﻨﻮﯾﺴﻴﺪ

 اﯾﻦ اﻃﻼﻋﺎت ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﮐﻤﮏ ﻣﻴﮑﻨﺪ ﮐﻪ ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ ﺗﺮﯾﺪﺗﺎن را ﺑﺘﻮاﻧﻴﺪ ﺑﺮرﺳﯽ ﮐﻨﻴـﺪ. ﭼﻴـﺰﯼ را ﮐﻪ ﻧﻤﻴﺘﻮاﻧﻴﺪ اﻧﺪازﻩ ﺑﮕﻴﺮﯾﺪ. ﻧﻤﻴﺘﻮاﻧﻴﺪ ﺑﻬﺒـﻮد بدهید. ﺑـﺮاﯼ هـﺮ ﺣﺮﮐﺘﺘـﺎن ﺑﺎﯾـﺪ ﺑﺘﻮاﻧﻴـﺪ روﯼ ﮐﺎﻏﺬ دﻟﻴﻠﯽ ﻗﺎﻧﻊ ﮐﻨﻨﺪﻩ بنویسید. یکی از چیزهای دیگری که باید ثبت شود، بالانس ماهانه حساب است. نمودار صعودی بالانس حساب بیش از هر چیز دیگری ثابت می‌کند. که شما تریدر موفقی هستید و نمودار سایدویز آن زنگ خطری در وجود .ایرادی در سیستم شماست 

Currency pair

هر شکست یک تجربه 

روزانه در حد متعادل و منطقی ترید کنید. زﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﻮﻓﻖ هستید احتمال دارد ﮐﻪ رﯾـﺴﮏ ﺑـﻴﺶ از اﻧـﺪازﻩ ﺑﮑﻨﻴـﺪ. و ﺗﻤـﺎم ﺳﻮدﯼ ﮐﻪ ﮐﺮدﻩ اﯾﺪ را از دست بدهید. روزهایی ﮐﻪ اﺣﺴﺎس می‌کنید ﻗـﺮار اﺳـﺖ ﺳـﻮد زﯾﺎدﯼ ﮐﻨﻴﺪ و ﺑﺎزار را ﺷﮑﺴﺖ دهید. دقیقاً روزﯼ اﺳـﺖ ﮐـﻪ ﺑﺎﯾـﺪ ﻣﺘﻮاﺿـﻊ ﺑﻤﺎﻧﻴـﺪ و ﻣﺜـﻞ روزهﺎﯼ دﯾﮕﺮ ﺑﺎ ﮐﻨﺘﺮل ﺧﻮدﺗﺎن ﺗﺮﯾﺪ ﮐﻨﻴﺪ. تریدرهای موفق هم مانند همه اشتباه میکنند اما نکته مهم اینست که آنها یک اشتباه را دوباره مرتکب نمیشوند. 

 تنها دلیل منطقی ترید کردن، کسب درآمد است. هرچند برخی دیگر نیازهای صاحبان بیزینس هم مرتفع می‌شود اما پول نقش اصلی را در این میان بازی می‌کند. تریدرهایی که دچار سرخوشی می‌شوند، توجه شان از پول منحرف شده و پا برهنه وسط بازار می‌پرند. اینان بازندگان هستند. 
تریدر حرفه ای در زمان ترید معمولاً از جدول زمانی مشخصی تبعیت میکند. این کار هم برنامه روزانه او را منظم می‌کند و هم تمرینی برای افزایش دیسیپلین است.

یادگیری مداوم یکی از قوانین مهم بازار فارکس

 میزان آموزش به نوع کار بستگی دارد. زمان مورد نیاز برای آموزش یک منشی با یک جراح بسیار متفاوت است. دلیل آموزش بیشتر جراح یا خلبان این است که اشتباه آنها مرگ‌آورتر از بقیه مشاغل است. در ترید هم اشتباهات تریدر از لحاظ اقتصادی برای خودش مرگ آور است.  زیرا یک سیستم خود آموز است. سیستم و استاندارهای آن توسط شخص استفاده کننده تعریف می‌شود. تست و نظارت بر سیستم به عهده استفاده کننده است.    آنقدر آموزش ببینید تا اعمالتان ناخودآگاه شود.

اولین روزی که پشت فرمان اتومبیل نشستید را بخاطر بیاورید. امروز چقدر اعمال تان حین رانندگی نا خودآگاه تر شده است. برای موفق شدن در ترید باید به چنین مرحله ای برسید. یقیناً اینترنت دارای منابع عظیم وبینار، کتاب‌های الکترونیکی است، مقالات و فیلم ها همه دارای اطلاعات غنی هستند.حداکثر پشتکار، یادگیری مداوم، روش‌های مدیریت سرمایه را دنبال کنید تا یک سرمایه گذار موفق در فارکس باشید.   

بیشتر بدانید، بیشتر کسب کنید

یک معامله گر موفق فارکس همیشه وقت خود را برای مطالعه جفت ارز و نمادی که برای معاملات خود در نظر دارد و آنچه روی آنها تأثیر می گذارد. اختصاص می دهد. این یک سرمایه گذاری ارزشمند در زمان است که می تواند پول شما را حفظ کند. با جدیت آخرین روندها، اخبار و فرآیندهای مالی را تجزیه و تحلیل کنید. اهداف و استراتژی های مناسب را انتخاب کنید. داشتن یک برنامه معاملاتی یکی از اصول مهم سرمایه گذاری در فارکس است. اهداف سود، سطح تحمل ریسک، روش و معیارهای ارزیابی خود را برای یک برنامه استراتژیک ارزیابی کنید. یک سبک تجارت مناسب انتخاب کنید که با آن راحت تر باشید. صبور باشید

 سرمایه گذاری در فارکس نیاز به یک درک کامل از مهارت های تجاری دارد. با مشاهده نمودارها در بازه های زمانی مختلف با اطلاعات متفاوت خود را دچار اشتباه نکنید. یک فرصت خرید در یک نمودار هفتگی ممکن است بعد از مدتی به عنوان سیگنال فروش در یک نمودار روزانه ظاهر شود.  نمودارهای خود را کاملاً هماهنگ نگه دارید. اگر نمودار هفتگی سیگنال خرید را نشان می دهد.

صبر کنید تا نمودار روزانه سیگنال خرید را نیز تعیین کند. همچنین، معاملات بیش از حد در یک جهت می‌تواند بسیار بسیار بسیار خطرناک باشد. بهتر است که تمرکز  شما روی یک نماد واحد باشد.  فارکس بازار بسیار جذابی است. اما بعلت حرفه ای بودن واقعاً نمی‌توان در ابتدا بصورت هم‌ زمان بر روی چندین ارز یا شاخص سود آوری مستمر داشت.  برای جلوگیری از ضرر سنگین، محدود کردن. فعالیت تجاری خود به یک نماد که با آن آشنا هستید حیاتی است. این یک عمل عالی برای معامله گران مبتدی و پیشرفته است. 

محاسبه ی سود و زیان

  انتظار سرمایه گذاری خود را محاسبه کنید. برای اندازه گیری اینکه سیستم سرمایه گذاری فارکس شما چگونه قابل اعتماد است. تمام معاملات قبلی خود را که در آن سود و ضرر کرده اید تجزیه و تحلیل کنید.  حد اقل ۱۰۰  مورد آخر خود را بررسی کنید. نتیجه کل معاملات موفق خود را جمع کنید. و پاسخ را بر تعداد معاملات موفق خود تقسیم کنید. این به شما کمک می کند سود و زیان خود را تعیین کنید. نوع درست اهرم را انتخاب کنید. معامله فارکس با لوریج کم ممکن است. در ابتدا به سختی انجام شود. اما اگر در اصول ابتدایی به یک نتیجه خوب برسید، منجر به امتیازات بزرگی خواهد شد. یک حساب انتخاب کنید که برای سطح انتظارات و سطح دانش شما مطلوب ترین باشد. هرم پایین همیشه برای مبتدیان بهتر است. در کنار یک حساب سنتی برای افرادی که موفق نیستند. تحلیل مداوم کلید موفقیت است.

تجزیه و تحلیل و احتمال خطر ستون فقرات سرمایه گذاری و معاملات در فارکس را تشکیل می دهد. یک استراتژی یا سبک مشخص لزوماً دائماً سودآوری نخواهد داشت. آخر هفته خود را هنگامی که بازارها بسته است و نمودارهای هفتگی را مطالعه می کنید. جستجو کنید تا به دنبال پیشرفت ها یا روندهایی باشید که می تواند تجارت شما را تحت تأثیر قرار دهد.

 رعایت مدیریت سرمایه در معاملات خود الزامی استطمع در سرمایه گذاری در بازار فارکس ممکن است منجر به خطرات اساسی شود. معاملات  خود را با حداکثر ضرر قابل قبول و سود هدف خود برنامه ریزی کنید. پس از رسیدن به هریک از این محدودیت ها، بلافاصله معامله را متوقف

کنید.  معامله گری در بازار فارکس یک هنر است. و تنها راه کسب مهارت در آن از طریق تمرین ثابت ومنظم است.

 

اموزش رایگان بازار فارکس و راهنمایی برای داشتن بهترین معاملات 

دیوید رابنشتاین افسانه بورس یکی ازسرمایه‌گذاران اصلی در شرکت کارلایل گروپ    ادامه مطلب
آموزش رایگان و گام به گام پرایس اکشن                           قسمت اول    ادامه مطلب   
پرایس اکشن آموزش تصویری آشنایی با چند نمونه کندل        قسمت دوم  ادامه مطلب
forex OPAL  
 

Date

02 بهمن 1393

Categories

بازار-فارکس, مفاهیم-پایه - بازار-فارکس, ارز دیجیتال , پرایس اکشن آموزش رایگان

Selenefx

نماینده بروکر fxopal

جدیدترین مطالب

11 اسفند 1399

Search